pw_logo_name

 

Norsk Energi – jesteśmy specjalistami w zakresie skutecznego, przyjaznego i bezpiecznego dla środowiska wykorzystania energii. Jako prowadzący znawca w zakresie energii cieplnej, pomagamy zarówno norweskim i międzynarodowym klientom. Prowadzimy szkolenia i konsultacje w zakresach: inżynierii, kontroli, oceny, rozwój techniki w obszarze energii.

Norsk Energi jest przede wszystkim firmą konsultingową realizującą rocznie ponad 400 małych i dużych projektów zarówno dla sektora publicznego, jak i prywatnego. To jednak również stowarzyszenie konsumentów i producentów energii w Norwegii. Jego członkowie odpowiadają za ponad 80% przemysłowego zużycia energii w tym kraju. Stowarzyszenie powstało w 1916 r. pod nazwą ‘Norsk Dampkjelforening’. Zwiększona świadomość zmiany klimatu i znaczenia efektywności energetycznej, spowodowała, że usługi  Norsk Energi’s cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Obecnie Spółka zatrudnia ponad 75 wykwalifikowanych pracowników.

ntnu_logo_name

Narodowa Agencja Poszanowania Energii S.A. została założona w 1994 roku w celu upowszechniania inwestycji energooszczędnych i promowania racjonalnego wykorzystania energii, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Głównym obszarem działalności NAPE jest sektor komunalno-bytowy.

Specjalizujemy się w doradztwie energetycznym, opracowywaniu audytów i świadectw energetycznych budynków. NAPE jako jedna z niewielu firm w Polsce wykonuje świadectwa charakterystyki energetycznej budynków skomplikowanych (wyposażonych w zaawansowane systemy techniczne), a także budynków użyteczności publicznej. Prowadzimy szkolenia i publikujemy podręczniki dla audytorów energetycznych, arkusze kalkulacyjne do przygotowywania audytów oraz materiały edukacyjno-informacyjne. Realizujemy także projekty międzynarodowe związane z efektywnością energetyczną budynków, finansowaniem ich modernizacji, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii i poligeneracją, promocją energooszczędności, zintegrowanym planowaniem energetycznym oraz nowoczesnymi technologiami ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.

Przygotowujemy wnioski o dotacje z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Funduszy Europejskich i premie termomodernizacyjne z BGK. NAPE pełni też rolę weryfikatora w Programie Finansowania Energii Zrównoważonej w Polsce dla małych i średnich przedsiębiorstw PolSEFF. Weryfikujemy również projekty finansowane przez Europejski Bank Inwestycyjny.