Relacja Z IV Warsztatów

IMG_1047

W dniach 8-9 czerwca 2017 roku, w Serocku odbyły się ostatnie, czwarte warsztaty w ramach projektu EMPI. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach pojawili się Polscy (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz Norwescy (Norsk Energi) przedstawiciele projektu EMPI, 9 Przedsiębiorstw zakwalifikowanych do projektu oraz audytorzy energetyczni i audytorzy ISO.

Tak jak na trzecich warsztatach, również tym razem podzielono uczestników na grupy branżowe, tzn. „meblarską”, „spożywczą” oraz „przedsiębiorstwa ciepłownicze”. W każdej z nich zasiedli przedstawiciele przedsiębiorstw oraz audytorzy współpracujący przy przygotowywaniu audytów przedsiębiorstw. W trakcie spotkania każda z grup dyskutowała ze sobą, dzieląc się z pozostałymi osiągniętymi wynikami, spostrzeżeniami oraz pomysłami na dalsze działania.

Podczas warsztatów, oprócz części stricte praktyczno-warsztatowej odbyły się również wykłady, zarówno polskich, jak i norweskich przedstawicieli. Dzięki wymianie poglądów można było się dowiedzieć, jak postępują prace w projekcie w poszczególnych firmach, oraz jak jeszcze skuteczniej można wspomagać System Zarządzania Energią w przedsiębiorstwach.

Plan warsztatów dostępny jest tutaj: Agenda warsztatów

Poniżej znajdują się zdjęcia z czwartych warsztatów EMPI:

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie.