EMPI na posiedzeniu Komitetu Sterującego ds. Funduszy Współpracy Dwustronnej.

Zespół projektu EMPI został zaproszony na posiedzenie Komitetu Sterującego ds. Funduszy Współpracy Dwustronnej.

Celem posiedzenia było podsumowanie dotychczasowych działań zmierzających do wzmocnienia współpracy dwustronnej, zaprezentowanie rezultatów projektów bilateralnych realizowanych przez podmioty polskie w partnerstwie z podmiotami norweskimi, a także zidentyfikowanie potencjalnych obszarów współpracy dwustronnej na potrzeby kolejnej perspektywy finansowej.

W skład Komitetu Sterującego wchodzili przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, NFOŚiGW oraz Ambasady Norwegii.

Kierownik projektu EMPI – Andrzej Rajkiewicz przygotował prezentację w języku angielskim ( dostępna tutaj)  na temat efektów i rezultatów projektu oraz przedstawił nasze pomysły na dalszą współpracę z partnerem Norweskim – Norsk Energi. Prezentacja  została przyjęta z dużym entuzjazm.

Jako partnerzy projektu EMPI – NAPE S.A. i Norsk Energi,  liczymy na  dalsze możliwości realizacji projektów w ramach Funduszy Norweskich i EOG

W październiku 2017 r. zakończyły się negocjacje dotyczące uruchomienia III edycji Funduszy norweskich i EOG w Polsce, nabór na pierwsze wniosku rozpocznie się w roku 2018 r.

Więcej informacji o kolejnych naborach znajdą Państwo tutaj:

http://www.eog.gov.pl/strony/dowiedz-sie-wiecej-o-funduszach/poznaj-zasady-dzialania-funduszy/trzecia-edycja-funduszy-norweskich-i-eog-poznaj-wstepne-informacje/

 

„Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach” – podsumowanie projektu EMPI

W dniu 26 września 2017 roku w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach”. Wydarzenie realizowane było w ramach projektu EMPI – zarządzanie energią w przemyśle według standardu EN ISO 50001”. Czytaj dalej „Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach” – podsumowanie projektu EMPI

Konferencja – EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W PRZEDSIĘBIORSTWACH

Konferencja

Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach

zrealizowana w ramach projektu

„EMPI – zarządzanie energią w przemyśle według standardu EN ISO 50001”

W dniu 26 września 2017 roku w Warszawie odbyła się konferencja pt. „Efektywność energetyczna w przedsiębiorstwach”. Wydarzenie realizowane było w ramach projektu EMPI – zarządzanie energią w przemyśle według standardu EN ISO 50001”.

Czytaj dalej Konferencja – EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA W PRZEDSIĘBIORSTWACH

Relacja Z IV Warsztatów

IMG_1047

W dniach 8-9 czerwca 2017 roku, w Serocku odbyły się ostatnie, czwarte warsztaty w ramach projektu EMPI. Podobnie jak we wcześniejszych spotkaniach pojawili się Polscy (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz Norwescy (Norsk Energi) przedstawiciele projektu EMPI, 9 Przedsiębiorstw zakwalifikowanych do projektu oraz audytorzy energetyczni i audytorzy ISO. Czytaj dalej Relacja Z IV Warsztatów

Relacja z III warsztatów

IMG_0880

W dniach 7-8 marca 2017 roku, w Serocku odbyły się już trzecie warsztaty w ramach projektu EMPI. Tradycyjnie w spotkaniu uczestniczyli Polscy (Narodowa Agencja Poszanowania Energii) oraz Norwescy (Norsk Energi) przedstawiciele projektu EMPI, 9 Przedsiębiorstw zakwalifikowanych do projektu oraz audytorzy energetyczni i audytorzy ISO.

Czytaj dalej Relacja z III warsztatów

Relacja z II warsztatów

empi-4Szanowni Czytelnicy,

w dniach 29-30 listopada 2016 roku, w Serocku pod Warszawą, odbyły się drugie warsztaty w ramach projektu EMPI. W spotkaniu wzięli udział Polscy oraz Norwescy przedstawiciele projektu – Narodowa Agencja Poszanowania Energii oraz Norsk Energi,  9 Przedsiębiorstw zakwalifikowanych do projektu oraz audytorzy energetyczni i audytorzy ISO. Podczas dwóch dni warsztatów wszystkie Przedsiębiorstwa przedstawiły postępy z wdrażania Systemu Zarządzania Energią oraz przedstawiły plan działania na następny okres. Dodatkowo, przedsiębiorcy mieli możliwość wymienienia się zdobytymi podczas trwania projektu doświadczeniami, które w wielu przypadkach mogą okazać się bardzo pomocne dla pozostałych uczestników projektu EMPI.

Plan warsztatów dostępny jest tutaj: Agenda warsztatów

Poniżej znajdują się zdjęcia z drugich warsztatów EMPI:

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za obecność i zaangażowanie.

empi-1 empi-2               empi-3  empi-5

II warsztaty

Szanowni Państwo, Uczestnicy Warsztatów!

Przed nami II warsztaty. Warsztaty odbędą się 29 – 30 listopada br. w tym samym ośrodku co poprzednim razem. W przerwie między warsztatami wybrane przedsiębiorstwa wraz z zespołem ekspertów i audytorów NAPE opracowują niezbędną dokumentację do kolejnego etapu. Praca wre. Wyniki poznamy podczas II warsztatów którym tematem przewodnim będą: podsumowanie pracy domowej, identyfikacja trudnych obszarów dla przedsiębiorstw przy normie EN ISO 50001, kolejne kroki w zarządzaniu energią przy normie EN ISO 50001 i wiele innych.

Szczegółowe informacje już wkrótce. Informacja dla Przedsiębiorstw: proszę dopytywać dedykowanego Państwu Audytora.

Do miłego zobaczenia już za miesiąc!

Zespół EMPI

Materiały z I szkolenia

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy.

Poniżej część materiałów z naszego I warsztatu, który odbył się w dniach: 28-29 września br.

Zachęcamy do pobierania. Na angielskiej stronie projektu znajdziecie Państwo prezentacje po angielsku – pierwotny materiał dla tłumaczy. Dla tych Państwa chcieliby porównać treść między polską a angielską wersją.

00-prezetacja-projektu-empi

01-informacje-o-nape

02-informacje-o-norsk-energi

03-prezentacja-na-temat-eog